Shared Hosting

SHARED HOSTING
Shared hosting

Shared хостинг – це web-хостинг сервіс де багато веб сторінок розміщуються на спільному веб сервері під’єднаному до мережі Internet. Це найдешевший варіант хостингу, оскільки вартість підтримки одного сервера розподілена поміж усіма його користувачами.

Будь-який хостинг сервіс мусить мати адміністратора, котрий доглядає за ним, робить необхідні налаштування, оновлення програмного забезпечення, провадить моніторинг поточного стану сервісів і слідкує за безпекою. Саме тому даний вид хостингу ідеально підходить для користувачів, котрі не хочуть займатись усім вище наведеним. Натомість, shared хостинг обмежує досвідчених користувачів, які хотіли б мати більшу свободу у виборі і налаштуванні власних веб сторінок і сервісів. В загальному, shared хостинг не підійде для користувачів, яким потрібно програмне забезпечення відмінне від того, що забезпечує провайдер хостингу. Практично усі аплікації призначені для розміщення на стандартному web сервері будуть працювати на shared хостингу. Найголовнішою перевагою shared хостингу є його низька ціна, проте він має і низку обмежень та проблeм з боку безпеки і ізоляції ресурсів. Зазвичай shared хостинг пропонує базову підтримку статистики роботи web серсвісу, e-mail та webmail сервісів, скрипти для автоматичної

інсталяції популярних web платформ(WordPress, Drupal, Joomla), поновлення PHP та MySQL, базову технічну підтримку. Для цього, як правило, використовується одна із панелей керування, наприклад, cPanel, ISPmanager, Plesk, DirectAdmin, H-Sphere.
Зазвичай провайдер shared хостингу відповідає за налаштування серверів і сервісів, встановлення, налаштування та поновлення програмного забезпечення, необхідного для функціонування хостингу та технічну підтримку, а також і iнші речі пов’язані з сервісом. Більшість серверів працюють на основі Linux – так званий LAMP(Linux/Apache/MySQL/PHP) або LNMP(Linux/NGINX/MySQL/PHP) варіанти. Але бувають і сервери на основі Windows або FreeBSD, в основному призначені для хостингу специфічних аплікацій які використовують певні властивості/особливості цих ОС. Для прикладу – підтримка програм або фреймворків яких немає на іншій жодній з ОС, наприклад – IIS, ASP.NET на Window.

Shared web хостинг може бути двох типів:

SHARED HOSTING
На основі IP адреси
коли кожному сайту надається своя власна
IP адреса.
SSL SSL SNI

SHARED HOSTING
На основі доменного імені
коли кілька сайтів мають спільну(одну) IP адресу а
програмне забезпечення на хостингу налаштовано
таким чином що визначає за домнним іменем який із
сайтів показувати для користувацьких веб бравзерів.

Мінуси:

  1. Вищий ризик виникнення проблем з безпекою та найнижча ізоляція сайтів один від одного;

  2. Нема ізоляції ресурсів (CPU, RAM, DIsk), тому можливий вплив навантаження на одному веб сайті на інші;

  3. Неможливо запускати додаткові сервіси крім уже налаштованих провайдерами хостингу;

  4. Неможливо вносити зміни до програмного забезпечення(або версії ПЗ) та тонкого налаштування;

  5. Для базованого на доменному імені хостингу – проблеми із коректною підтримкою захищених SSL під’єднань;

  6. Не усі веб бравзери вміють SNI – тому для SSL краще шаред хостиг базований на IP адресі.

Плюси:

  1. Якщо не потрібно іншого ПЗ або інших версій ПЗ чи налаштувань відмінних від тих що підтримуються провайдером – не потребує додаткових налаштувань і підтримки з боку користувача.

  2. Ціна